GRP/FRP rister i Ex områdeGRP/FRP rister i Ex område

GRP/FRP rister i Ex område

Morten Bråthen
Morten Bråthen

Skal vi forlange at FRP-rister som benyttes i klassifiserte områder (sone 2), skal være testet med hensyn til ledningsevne og statisk elektrisitet?

Re: GRP/FRP rister i Ex område

Re: GRP/FRP rister i Ex område
Rune Øverland
Forumleder

Hei Morten,

Hvis FRP-ristene skal brukes Offshore; ta en kikk her hva Petroleumstilsynet (Ptil) svarer på et tilsvarende spørsmål:

http://www.ptil.no/innretningsfor...for-grp-grating-article4040-390.html

Standarden 'EN 13463-1' er erstattet av 'NS-EN ISO 80079-36:2016' for ikke-elektrisk utstyr.

Trainor AS fraskriver seg ethvert ansvar for hendelser og skader, herunder følgeskader som måtte oppstå som følge av feiltolking av innholdet i eller feil i innholdet i dette fagforumet eller i de interaktive kurs det er forbindelse til.

Vi beklager! Trainor.no støtter dessverre ikke lenger eldre versjoner av Internet Explorer.

Oppgrader til en nyere versjon her eller bytt nettleser, feks. til Google Chrome.

For mer informasjon eller hjelp, kontakt oss.

Trainor behandler personopplysninger og benytter cookies. Les mer her.
nor