Norsk Engelsk Svenska Polsk

Power supply har atex sertifikat, men mangler atex merking på modulenPower supply har atex sertifikat, men mangler atex merking på modulen

Power supply har atex sertifikat, men mangler atex merking på modulen

Eivind
Eivind

Hei,

vi har en strømforsyning som i følge datablad/sertifikat er Atex godkjent. men det finnes ingen atex merking på modulen.

De som skal godkjenne kapslingen spør om hvorfor dette ikke finnes.

Er det krav om at alle komponenter inne i en kapsling skal ha atex merking printet på komponenten?

eller kan de som godkjenner kapslingen gå god for det ettersom det finnes et sertifikat på modulen?

Re: Power supply har atex sertifikat, men mangl...

Re: Power supply har atex sertifikat, men mangl...
Sverre Isaksen
Forumleder

Du finner krav til merking i FUSEX (ATEX) § 15 og Vedlegg II pt. 1.0.5.

Link til FUSEX : https://lovdata.no/dokument/LTI/forskrift/2017-11-29-1849

Re: Power supply har atex sertifikat, men mangl...

Eivind
Eivind

Takk for svar!

MVH

Eivind

Ser du etter et profesjonelt opplæringskurs? Vi gir deg en rekke muligheter.
Tilbudet vårt inkluderer e-læring, webinar og klasserom kurs. Alltid dedikert til sikkerhet.

Trainor AS fraskriver seg ethvert ansvar for hendelser og skader, herunder følgeskader som måtte oppstå som følge av feiltolking av innholdet i eller feil i innholdet i dette fagforumet eller i de interaktive kurs det er forbindelse til.

Trainor.no

Vi beklager! Trainor.no støtter dessverre ikke lenger eldre versjoner av Internet Explorer.

Oppgrader til en nyere versjon her eller bytt nettleser, feks. til Google Chrome.

For mer informasjon eller hjelp, kontakt oss.

Trainor behandler personopplysninger og benytter cookies. Les mer her.
nor