Bruk av IS barriere eller ikke

Spurt 9:20 - 4.7.2016 av Henning Gulliksen|Siste svar 12:08 - 4.7.2016 av Henning Staff

Henning Gulliksen

I hvilke tilfeller må man evt ha IS barriere forran utstyr som har denne sertifiseringen: EEx ib IIB T5?

Helpful answer marked by forum leaderLøst
Ex grunnleggende

Kurset gir deg grunnleggende teoretisk kunnskap om elektriske installasjoner i eksplosjonsfarlige områder slik at du skal kunne arbeide på en sikker måte. Les mer.

Svar (1)

Henning Staff

Postet 12:08 - 4.7.2016

Dersom det er feltutstyr plassert i sone, med tilkobling til et utstyr som står i ikke eksplosjonsfarlig område, så skal det ALLTID være en IS barriere foran Exi utstyr.

Det er kun når Exi utstyret er batteridrevet og således er godkjent som en enkeltstående enhet at det naturlig nok ikke skal være foranstående barriere.

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.