Foundation Fieldbus FISCO consept

Spurt 5:13 - 10.5.2016 av Kjetil Røsdal|Siste svar 22:24 - 18.5.2016 av Henning Staff

Kjetil Røsdal

Er det mulig å blande Foundation Fieldbus (FISCO consept) i samme BFOU kabel som tradisjonell IS 4-20mA i og med at FISCO consept kan levere opp til 350mA?

Helpful answer marked by forum leaderLøst
Ex grunnleggende

Kurset gir deg grunnleggende teoretisk kunnskap om elektriske installasjoner i eksplosjonsfarlige områder slik at du skal kunne arbeide på en sikker måte. Les mer.

Svar (1)

Henning Staff

Postet 22:24 - 18.5.2016

Ja, sikkerhetsmessig så kan man gjøre dette.Selv om FISCO kan levere høyere strøm en det som er vanlig i "standard" Exi kretser, så er det allikevel snakk om energibegrensede kretser.

Om det er tilrådelig med tanke på støy på FISCO systemet er en annen ting. Det må du nesten sjekke opp nærmere med leverandøren av systemene du ønsker å kjøre samlet i samme kabel.

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.