Motor merket Ex de IIB T4

Spurt 9:42 - 3.7.2007 av E. Zimmer|Siste svar 10:14 - 5.7.2007 av Mont

E. Zimmer

Er det tilstrekkelig med en vanlig motorvernbryter med 0-spenningsspole for start/beskyttelse av motor med denne merkingen? Eller er det andre krav. Motoren skal stå i sone 1
Helpful answer marked by forum leaderLøst
Ex grunnleggende

Kurset gir deg grunnleggende teoretisk kunnskap om elektriske installasjoner i eksplosjonsfarlige områder slik at du skal kunne arbeide på en sikker måte. Les mer.

Svar (1)

Mont

Postet 10:14 - 5.7.2007
Så lenge motorvernbryteren er motert riktig i forhald til EX-soner(utanfor sone eller innanfor sone) og at den løser ut innan motorens gitte Te tid, kan du bruke denne.

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.