Parafin tank bygget inn i kjeller

Spurt 18:56 - 31.8.2020 av Bjørn Atle Strøm|Siste svar 6:59 - 1.9.2020 av Sverre Isaksen

Bjørn Atle Strøm

Hei. jeg har lett over alt for å finne ut hva som skal til for og fjerne en parafin tank i en kjeller. Lurer da litt på om man kan fjerne denne selv. evt om det er nok med og skylle denne x antall ganger.

Vi hadde en utregning for dette på kurs men jeg fant ikke det jeg lette etter nå. Hvor mange ganger må man skylle for at den er ex sikker? Og hva for ett apparat må man da ha til ex måling?

Helpful answer marked by forum leaderLøst
Ex grunnleggende

Kurset gir deg grunnleggende teoretisk kunnskap om elektriske installasjoner i eksplosjonsfarlige områder slik at du skal kunne arbeide på en sikker måte. Les mer.

Svar (1)

Sverre Isaksen

Forumleder
Postet 6:59 - 1.9.2020
Instructor contact card

Hei,

Parafin Cas. no. #8008-20-6 ref. IEC 60079-20-1:2010 har en flammepunkt verdi mellom 38 og 72°C, det vil si at parafin ikke vil begynne å avgi damp før den eventuelt varmes opp til over 38°C. Så lenge parafinen er under denne temperaturen er den dermed ikke eksplosjonsfarlig men brannfarlig.

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.