Forskjell på hovudutjevning og tillegsutjevning

Spurt 17:05 - 22.2.2021 av Kåre|Siste svar 14:13 - 23.2.2021 av Hans Olav Arnesen

Kåre

Er det noken som kan gje ein lett forklaring mellom tillegsutjevning og hovudutjevning, kor er Det krav om tillegsutjevning. kan regler om tverrsnitt og sånn, men står litt fast på kor da e typisk å måtte forholde seg til begge typer utjevning. Takk for svar!

Helpful answer marked by forum leaderLøst
FSE Lav- og høyspenning

Godkjent FSE-opplæring for deg som jobber med elektriske anlegg. Hold deg oppdatert slik at du og dine kolleger får en trygg arbeidsdag. Les mer.

Svar (3)

Kåre

Postet 17:17 - 22.2.2021

Tenker tips på bolig samt industri er av interesse.

Kåre

Postet 17:42 - 22.2.2021

Skal det vere tillegsutjevning mellom utsatt ledende del, foreksempel kabelbru og mellom annen ledende del foreksempel ventilasjonsrør ?

Hans Olav Arnesen

Forumleder
Postet 14:13 - 23.2.2021
Instructor contact card

Krav til utjevning av andre ledende deler (hovedutjevning) er beskrevet i avsnittene 411.3.1.2 og 544.1 i NEK 400:2018. Krav til eventuelle tilleggsutjevninger er beskrevet i avsnitt 41D.3 og 544.2.

For boliger er det gitt tilleggskrav i avsnitt 823.411.3.1.2.

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.