Barnesikring av stikk?

Spurt 14:18 - 17.10.2004 av Per J.|Siste svar 8:55 - 18.10.2004 av Forumleder

Per J.

Har hørt snakk om at det er krav til barnesikring av stikk. Vi bruker jo alltid denne type stikk, men finner ingen plass der dette kravet er beskrevet. Kan dere hjelpe meg med det?
Helpful answer marked by forum leaderLøst
FSE Lav- og høyspenning

Godkjent FSE-opplæring for deg som jobber med elektriske anlegg. Hold deg oppdatert slik at du og dine kolleger får en trygg arbeidsdag. Les mer.

Svar (1)

Forumleder

Postet 8:55 - 18.10.2004
Dette er ikke et krav over alt.Men en rissikovurdering du må gjøre ut i fra tabell 51 A side 146 i normen.Vis du ser på klassifisering BA2 så står det at steder hvor barn oppholder seg skal ha en beskyttelsesgrad høyere en IP2X.

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.