Bruk av skjøtemuffe til 16mm stålrør

Spurt 8:10 - 13.10.2008 av L|Siste svar 14:45 - 13.10.2008 av Mont

L

Er man nødt til å bruke skjøtemuffer til stålrør?

Eller kan man legge skjøten inni en sadel?

Rørene har jo ingen sjans til å komme bort fra hverandre så godt som de sitter i sadlene. Og man ser jo ikke splitten når denne skjuler seg inni en sadel.
Helpful answer marked by forum leaderLøst
FSE Lav- og høyspenning

Godkjent FSE-opplæring for deg som jobber med elektriske anlegg. Hold deg oppdatert slik at du og dine kolleger får en trygg arbeidsdag. Les mer.

Svar (3)

ole

Postet 9:35 - 13.10.2008
da bryter du jordforbindelsen........

Forumleder

Postet 10:38 - 13.10.2008
Det er vel ikke noe krav til å bruke muffe(mulig jeg tar feil) Men det som er et krav er å ha utjevningsforbindelsene i orden. Dersom du ved kontinuitetsmålingen din i verifikasjonsdelen måler full kontinuitet til alle rørbitene så er problemet løst.

Mont

Postet 14:45 - 13.10.2008
Så lenge sadelen klemmer mot begge rørene samtidig så får man jo god kontakt i overgangen.

Er ganske tight fit for røret i sadelen.

Men som forumleder sier. Sluttkontrollen vil nok bekrefte om det er god eller dårlig kontakt. Et 16mm stålrør har ihvertfall høyt tverrsnitt og vil nok ha veldig lav motstand deretter.

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.