Bruke PFXP som PN

Spurt 14:28 - 22.3.2016 av Vdjhfj Kkdjfzkl|Siste svar 17:18 - 22.3.2016 av Hans Olav Arnesen

Vdjhfj Kkdjfzkl

Hei.

Har følgende spørsmål. Kan PFXP kabel strippes for ytre isolasjon slik at den trekkes i et k-rør/stål rør som separate PN-ledere uten at det strider med dagens regelverk? Det er snakk om installasjon i bygg.

Takk for svar.

Helpful answer marked by forum leaderLøst
FSE Lav- og høyspenning

Godkjent FSE-opplæring for deg som jobber med elektriske anlegg. Hold deg oppdatert slik at du og dine kolleger får en trygg arbeidsdag. Les mer.

Svar (3)

Hans Olav Arnesen

Postet 14:29 - 22.3.2016

Dette kan kabelleverandør svare på.

Gjkjgf

Postet 15:13 - 22.3.2016

Jeg tenkte på om det var i strid med regelverk eller ikke.

Hans Olav Arnesen

Postet 17:18 - 22.3.2016

Kravet er at kabel/ledning skal være egnet til bruken, og det er det produsent/leverandør som er nærmest til å kunne definere.

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.