Er 434.5.2 i gammel NEK 400 fjernet i den nye (2018)?

Spurt 14:42 - 13.11.2018 av Bård lærer|Siste svar 9:31 - 14.11.2018 av Hans Olav Arnesen

Bård lærer

Kortslutningsberegning: Finner ikke kravet om kontroll av vernets gjennomsluppede energi ved utløsekrav kortere enn 0,1 sekunder som sto i 434.5.2 i gammel NEK 400. Er det fjernet eller flyttet i ny NEK 400 (2018)?

Helpful answer marked by forum leaderLøst
FSE Lav- og høyspenning

Godkjent FSE-opplæring for deg som jobber med elektriske anlegg. Hold deg oppdatert slik at du og dine kolleger får en trygg arbeidsdag. Les mer.

Svar (1)

Hans Olav Arnesen

Postet 9:31 - 14.11.2018

Du finner dette i avsnitt 533.3.1.1 i NEK 400:2018.

Generelt er mye flytta fra del 4 til del 5 i normen, og hensikten er å rendyrke del 4 til kun å omfatte krav til beskyttelse.

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.