Hvilke hansker bør brukes?

Spurt ${formatDate(1309953840)} av Elektriker | Siste svar ${formatDate(latestComment().postDate.timestamp)} av ${latestComment().author.name}

Elektriker

Subscribed
Subscribe
Vi har på jobben flammehemmende bekledning og visir som brukes ved arbeid på tavler og lignende der det er risiko for lysbue. Det naturlige svaret er selvsagt AUS-hansker, men er det nødvendig ved arbeid som ikke innebærer risiko for strømgjennomgang og?

Visir og flammehemmende bekledning beskytter mot lysbue, men er det nødvendig med AUS-hansker, som er ganske vanskelige å jobbe med? Dersom en flammehemmende kjeledress er god beskyttelse bør det vel finnes hansker som kan brukes. I Trainor sitt FSE e-læringskurs er det en hendelse i forbindelse med en elektriker som prøvde å få inn kontaktsettet på en skillebryter. Det endte med lysbue og hansken han brukte (hvit med sorte prikker) brant seg inn i handen.

Hvilke hansker bør en bruke for å unngå en tilsvarende hendelse? Er det enkelte stoffer en bør unngå? I teorien er selvsagt AUS-hansker det beste, men det er ikke alltid forenlig med jobben en skal gjøre på arbeid nær ved spenningssatt anlegg.
Helpful answer marked by forum leader Løst
Svar
  • Rediger
  • Slett
  • Utesteng bruker
  • Fjern utestenging
FSE Lav- og høyspenning

Godkjent FSE-opplæring for deg som jobber med elektriske anlegg. Hold deg oppdatert slik at du og dine kolleger får en trygg arbeidsdag. Les mer.

Svar (${ thread.comments.length })

${comment.author.name}

Forumleder
Postet ${formatDate(comment.postDate.timestamp)}
Bra svar markert av forumleder Bra svar
Svar
  • Rediger
  • Fjern
  • Utesteng bruker
  • Fjern utestenging
Denne kommentaren er fjernet.

Edit your answer

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Forumbrukere vil ikke se navnet og bildet ditt. Forumledere vil fortsatt se kontodetaljene dine.
Poster som:
${form.anon ? form.name : currentUser.firstName + ' ' + currentUser.lastName}
Du mottar opp til en e-post om dagen når det skjer noe i tråden.

Du har for øyeblikket ikke mulighet til å poste innlegg.

Logget inn som:
${ currentUser.firstName + ' ' + currentUser.lastName }
Min profil
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.

Vi fraskriver oss ethvert ansvar for innhold publisert i forumet som følge av force majeure, samt for eventuelle konsekvenser som måtte oppstå på grunn av feiltolkning eller bruk av utdatert informasjon i foruminnlegg.