Installasjon av varmepumpe

Spurt ${formatDate(1741427100)} av Chris | Siste svar ${formatDate(latestComment().postDate.timestamp)} av ${latestComment().author.name}

Chris

Subscribed
Subscribe

Hei, for en tid tilbake i tid så bestilte jeg installasjon av varmepumpe igjennom et elektrofirma. De spørte om hvordan jeg ønsket det installert og jeg ønsket det billigest mulig. Derfor velger elektrikeren å koble seg inn på en eksisterende 10 A kurs som allerede soverom 1,2 + gang tilhører. Grunnen til de kobler seg på den kursen er at det var lettest å hente strøm fra den. I etterkant har jeg slitt veldig mye med at sikringen ryker og jeg gir beskjed til firmaet jeg bestilte installasjonen om at dette ikke fungerer, derfor så velger de i etterkant å trekke ny kabel og legge opp ny 16 A kurs. Som gjør at jeg får en faktura på 2 jobber på installasjonen. Jeg mener at dette er en stor feil vurdering av elektriker å installere varmepumpen på en 10 A kurs, uten å tilby eller gi beskjed om at her bør det installeres en ny kurs i første omgang. De burde hvertfall tatt i betraktning at det blir brukt elektriske apparater på soverommene og gangen. Hva mener dere er riktig? Jeg har desverre ikke effekten på varmepumpen, men den er til oppvarming av et nokså stor hus.

Helpful answer marked by forum leader Løst
Svar
  • Rediger
  • Slett
  • Utesteng bruker
  • Fjern utestenging
FSE Lav- og høyspenning

Godkjent FSE-opplæring for deg som jobber med elektriske anlegg. Hold deg oppdatert slik at du og dine kolleger får en trygg arbeidsdag. Les mer.

Svar (${ thread.comments.length })

${comment.author.name}

Forumleder
Postet ${formatDate(comment.postDate.timestamp)}
Instructor contact card
Bra svar markert av forumleder Bra svar
Svar
  • Rediger
  • Fjern
  • Utesteng bruker
  • Fjern utestenging
Denne kommentaren er fjernet.

Edit your answer

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Forumbrukere vil ikke se navnet og bildet ditt. Forumledere vil fortsatt se kontodetaljene dine.
Poster som:
${form.anon ? form.name : currentUser.firstName + ' ' + currentUser.lastName}
Du mottar opp til en e-post om dagen når det skjer noe i tråden.

Du har for øyeblikket ikke mulighet til å poste innlegg.

Logget inn som:
${ currentUser.firstName + ' ' + currentUser.lastName }
Min profil
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.