Kabel i rør

Spurt 16:05 - 28.1.2018 av Tore|Siste svar 21:32 - 31.1.2018 av Hans Olav Arnesen

Tore

Jeg lurer på om det kan være lov å legge kabel av typen pfxp gjennom ett varerør som det ligger ett kaldt og ett varmtvannsrør av plast. Røret er ca 20cm langt og det er god plass inne i varerøret, så jeg antar at temperatur ikke vil bli ett problem.

Helpful answer marked by forum leaderLøst
FSE Lav- og høyspenning

Godkjent FSE-opplæring for deg som jobber med elektriske anlegg. Hold deg oppdatert slik at du og dine kolleger får en trygg arbeidsdag. Les mer.

Svar (2)

Bobb

Postet 19:54 - 28.1.2018

Det er ingen lov som forbyr det, ingen forskrift eller norm heller.. Her må det bare risikovurderes. Det som er viktig er at kabelen ikke tar skade pga varme.

Hans Olav Arnesen

Postet 21:32 - 31.1.2018

Enig med Bobb her.

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.