Koordinering mellom kabel og vern

Spurt 12:57 - 20.4.2023 av Mont.|Siste svar 8:06 - 21.4.2023 av Hans Olav Arnesen

Mont.

Hei.

Har tenkt å legge fram 2x6 mm2 kabel til platetopp i næringsbygg som skal sikres med 25A jordfeilautomat, når det gjelder koordineringen mellom kabel og vern er det kun 533.2.1 som en trenger å benytte?

Trenger ikke å ta hensyn til kravet 1) Ib ≤ In 2) I2≤Iz , som kun gjelder for bolig type leiligheter, hybler, rekkehus, eneboliger og fritidsboliger?


Helpful answer marked by forum leaderLøst
FSE Lav- og høyspenning

Godkjent FSE-opplæring for deg som jobber med elektriske anlegg. Hold deg oppdatert slik at du og dine kolleger får en trygg arbeidsdag. Les mer.

Svar (1)

Hans Olav Arnesen

Forumleder
Postet 8:06 - 21.4.2023
Instructor contact card

Delstandard 823 i NEK 400:2022 gjelder kun for boliger, og det er ikke krav til å følge denne for næringsinstallasjoner.

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.