Krav til arbeidsklær

Spurt 12:16 - 26.7.2016 av jon|Siste svar 5:19 - 27.7.2016 av Hans Olav Arnesen

jon

Noen som vet om det er noen oppdateringer i senere utgaver?

Paragrafen nr. 47 (2/94)

BRENNBARHET FOR ARBEIDSKLÆR OG ISOLERHANSKER

Det har fra noen brukere blitt stilt spørsmål om brennbarheten til arbeids klær og isolerhansker for bruk ved arbeid under spenning i lavspenningsan legg. I den anledning kan vi uttale følgende: Arbeidsklær I henhold til Forskrifter for elektriske anlegg - Sikkerhet ved arbeid i lav spenningsanlegg (SL) - kreves det ikke normert arbeidstøy ved arbeid under spenning. En del betingelser må imidlertid være oppfylt, bl.a. for å unngå forbrenningsskader som følge av lysbuer. Hovedpoenget her er at stoffet ikke inneholder syntetiske stoffer. Stoffet i arbeidstøyet må være av ull eller bomull, gjerne innsatt med flammehemmende stoff. Forøvrig viser vi til kapittelet «Krav til verneutstyr» i Forskrifter for elektriske anlegg - Sikker het ved arbeid i lavspenningsanlegg (SL).

Helpful answer marked by forum leaderLøst
FSE Lav- og høyspenning

Godkjent FSE-opplæring for deg som jobber med elektriske anlegg. Hold deg oppdatert slik at du og dine kolleger får en trygg arbeidsdag. Les mer.

Svar (1)

Hans Olav Arnesen

Postet 5:19 - 27.7.2016

Ja, se Elsikkerhet 82.

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.