Kryssløp Elektriker -> Automatiker

Spurt 15:13 - 25.1.2013 av Elektromatiker|Siste svar 17:31 - 29.1.2013 av Forumleder

Elektromatiker

Hei, jeg har fagbrevet gr. L, har siden jeg tok det (1år) som industri elektriker har jeg jobbet med oppkobling, planlegging og vedlikehold av frekvensomformere, sensorer, motorer, styring, regulering og lignende.

Hvor mange eksamener må jeg ha for å kunne gå opp til fagprøve for automatikere? Vg2, Vg3 + tverrfaglig lærlig eksamen? DVS 3 eksamener.

Vet også at vis jeg starter som lærling energimontør får jeg forkortet læretid til 1,5år. Kan jeg da få forkortet læretiden i automasjon til f.eks. 1år, å kanskje slippe feks vg2 eksamen??

Tenkte å ta fagbrevet kanskje til sommeren mest sannsynlig gjennom dere..
Helpful answer marked by forum leaderLøst
FSE Lav- og høyspenning

Godkjent FSE-opplæring for deg som jobber med elektriske anlegg. Hold deg oppdatert slik at du og dine kolleger får en trygg arbeidsdag. Les mer.

Svar (2)

Automatiker

Postet 10:05 - 29.1.2013
Jeg tror bare du trenger en eksamen, det er den tverrfaglige, teoretiske eksamen som automatiseringselevene tar på VG3.

Lærlinger innen automatisering trenger ikke ta noen eksamen under læretiden(Det er denne de tar på VG3)


Vil tro du får godskrevet en del, siden du har jobbet som industrielektriker. Dette varrierer litt

Forumleder

Postet 17:31 - 29.1.2013
Mye mulig Automatiker har rett i sitt svar. For å få dette bereftet tar du kontakt med opplæringsavdelingen i fylkeskommunen der du bor.

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.