Lurer litt på dette med at så mange bruker 6mm2 konsekvent til å laske til nye kurssikringer.
Si at man har Ikmin på 500A. Hovedsikring C63A.
Man ser at ved en kortslutning på 500A så tåler en 6mm2 CU/PVC det i 1.9sek. k'2 x S'2 / I2. Dette er vel dog hvis ALT av denne energien slipper gjennom hovedsikringen.(?)
500A er ca. 8 x merkestrøm. Man ser at en C automat trenger ca. 3 sek å koble ut garantert ved 8x.
Er det da man må sjekke at gjennomsluppet energi gjennom dette vernet ikke overstiger det kabelen tåler, så er dette OK?
Godkjent FSE-opplæring for deg som jobber med elektriske anlegg. Hold deg oppdatert slik at du og dine kolleger får en trygg arbeidsdag. Les mer.
Se tidligere svar: https://www.trainor.no/cms/Forum/Forskrifter-og-normer-landbasert/Kabeldimensjon-maalersloeyfe-direktekobling
Altså netteier og risikovurdering, den strengeste av disse skal følges.
Se tidligere svar: https://www.trainor.no/cms/Forum/Forskrifter-og-normer-landbasert/Kabeldimensjon-maalersloeyfe-direktekobling
Altså netteier og risikovurdering, den strengeste av disse skal følges.
Har netteier noe med dette å gjøre? Det er jo ikke en målersløyfe i den forstand.
Det jeg brukte i startinlegget var dog bare et eksempel for å sjekke det opp mot et vern.
Jeg tenkte litt over dette på en underfordeling i industrien. Fordi på motorvern som er satt inn så er det max plass til 6mm2. Her er det effektbryter forankoblet stiger til fordeling. Blir litt rart å trappe ned og sette gruppesikring foran de små motorvernene hvis dette egentlig ikke er nødvendig, for så og gå med 10-16mm2 til gv2 vernene. Derfor ville jeg sjekke om det er slik man går frem for å sjekke dette.
Krav i avsnitt 533.3.1.1 i NEK 400:2018 skal ivaretas.
Du må altså sjekke at vernets utkoblingstid er raskere enn tiden det tar før ledernes isolasjon når maksimalt tillatt temperatur.
Tavlenormen sier at om du legger jord- og kortslutningssikkert (eller anordner så jord og kortslutning er lite sannsynlig) kan du i utgangspunktet dimensjonere etter redusert kortslutningsytelse på lastsiden av motorvern. (NEK 439-1 8.6.1). Det samme gjelder forsåvidt for DBO tavler (NEK 439-3) såvidt jeg forstår.
Er det GV2 vern du skal laske kan du jo og bare bruke en GV2G445 el.lignende.
Takk for innlegg Stig D.
Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn
Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn
Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.