Mekaniske krav til kabler

Spurt 5:54 - 20.5.2008 av Kjell|Siste svar 16:06 - 25.5.2008 av Mont

Kjell

Hvilken krav stilles til mekanisk beskyttelse av kabler forlagt bak el.tavlen i et tavlerom?
Helpful answer marked by forum leaderLøst
FSE Lav- og høyspenning

Godkjent FSE-opplæring for deg som jobber med elektriske anlegg. Hold deg oppdatert slik at du og dine kolleger får en trygg arbeidsdag. Les mer.

Svar (3)

L

Postet 9:35 - 22.5.2008
Hva mener du nå? er det en motor eller lignene som kan skade kabelen, eller er kabelen i bevegelse over lengre tid ?

l

Postet 14:51 - 23.5.2008
tror ikke det er noe krav , kommer litt an på . tenker du på dobbeltisolert?

Mont

Postet 16:06 - 25.5.2008
Han mener mekaniske krav som i beskyttelse av kabelen. Om kabelen er i et miljø der den trenger beskyttelse. Stålrør for eksempel.

Jeg mener at det her ikke er noe krav til det. Kabelen ligger godt beskyttet der den ligger.

Et miljø hvor en kabel måtte ha trengt mekanisk beskyttelse ville for eksempel vært på veggen inne på et lager for å beskytte mot gaffeltrucker etc.

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.