ov-vern

Spurt 5:30 - 6.2.2007 av l|Siste svar 9:57 - 9.2.2007 av Forumleder

l

I et tn-nett kommer det inn 3*16+j. Når jeg regner på hvor stort overbelstningsvern blir med tanke på samtidighetsfaktor, treng det ikke ver større enn 25A. Er det slik at jeg må gå opp til et 50A ov pga det kommer inn 3*16kvadrat. Eller er det kv som skal beskytte denne, så jeg treng ikke tenke på den, og dermed berre dimensjonere ov etter kurssikringene? Altså 25A
Helpful answer marked by forum leaderLøst
FSE Lav- og høyspenning

Godkjent FSE-opplæring for deg som jobber med elektriske anlegg. Hold deg oppdatert slik at du og dine kolleger får en trygg arbeidsdag. Les mer.

Svar (1)

Forumleder

Postet 9:57 - 9.2.2007
Neida du kan gjerne bruke et mindre ov- vern du må bare passe på at det ov- vernet du bruker er godkjent for kabelstørrelsen.

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.