PR i vegg

Spurt 17:26 - 8.2.2007 av Kjetil|Siste svar 19:34 - 10.2.2007 av Heinkel

Kjetil

Er det noen plasser det står skrevet at kabel type PR, ikke er godkjent for forlegging som skjult anlegg i vegg.
Helpful answer marked by forum leaderLøst
FSE Lav- og høyspenning

Godkjent FSE-opplæring for deg som jobber med elektriske anlegg. Hold deg oppdatert slik at du og dine kolleger får en trygg arbeidsdag. Les mer.

Svar (5)

mont

Postet 22:22 - 8.2.2007
PR kan legges i rør i skjult anlegg. Ikke noe galt i det. Bare ta hensyn til ledeevnen så er du i mål.

Forumleder

Postet 9:39 - 9.2.2007
Dette kommer an på hva fabrikanten av kabelen godkjenner.

mont

Postet 23:19 - 9.2.2007
Ja det er klart. Men de fleste produsenter av PR kabler har jo ikke noe imot det ifølge hva jeg har hørt. Men man bør være obs på det.

Kjakan

Postet 23:23 - 9.2.2007
Les NEK 400-2006

Heinkel

Postet 19:34 - 10.2.2007
NEK 400 sier ikke så mye om hvilken kabeltype som kan brukes hvor (annet enn isolasjonsmateriale).

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.