Samlokalisere hovedsikring/ov fra inntaksskap i nytt fordelingsskap

Spurt 11:54 - 14.9.2013 av HPJ|Siste svar 21:04 - 14.9.2013 av Mont

HPJ

Hei!

Skal forberede/planlegge en ombygging/modernisering av sikringsskap i enebolig, før innhenting av tilbud fra elektrikere, og lurer på:

Er det noen problemstilling ihht gjeldende lover & forskrifter å samle inntaksskap med hovedsikring og overspenningsvern i fordelingsskap sammen med regulære jordfeilautomater og måler?

I dag er disse plassert i separate skap rett over hverandre, mest av historiske grunner later det til (har overtatt et eldre hus).

Ønsker å vite hva ekspertene her på forumet sier om dette.
Helpful answer marked by forum leaderLøst
FSE Lav- og høyspenning

Godkjent FSE-opplæring for deg som jobber med elektriske anlegg. Hold deg oppdatert slik at du og dine kolleger får en trygg arbeidsdag. Les mer.

Svar (1)

Mont

Postet 21:04 - 14.9.2013
Nei, ingenting i veien med å samle alt i et skap.

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.