Skap med måler

Spurt 9:28 - 15.5.2025 av AA|Siste svar 12:51 - 15.5.2025 av Hans Olav Arnesen

AA

Hei,

Hva kan man betrakte sikringsskap i bolig/hus. Strøm kommer fra nettselskap kabelskap til husets sikringsskap hvor er plassert måler med forbruker kurs. Jeg skal renovere hele skap til dagens standard og spørsmål er må man betraktes bolig skap som tilknytning skap hvor man må ha overspennigsvern med varsling eller det er kun TKS som er montert på utvendig vegg hvor NEK 400 er i krav?

Helpful answer marked by forum leaderLøst
FSE Lav- og høyspenning

Godkjent FSE-opplæring for deg som jobber med elektriske anlegg. Hold deg oppdatert slik at du og dine kolleger får en trygg arbeidsdag. Les mer.

Svar (1)

Hans Olav Arnesen

Forumleder
Postet 12:51 - 15.5.2025
Instructor contact card

Krav til varsling av defekt overspenningsvern gjelder kun når overspenningsvern er plassert i TKS, ref. avsnitt 823.534.302 i NEK 400:2022.

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.