Hei
vi har en diskusjon gående om skifte av/fjerning av sikringer foran en 100kva trafo som ikke har bryter foran seg. Det er 22kv og sikringene må taes ut med isolert stang inne i ett trangt rom. Vi vet at det er en forskrift som sier at i mastearrangemang så er det maks 50kva trafo når det ikke er bryter foran sikringene. Gjelder dette også for sikringer som er montert åpent inne i en nettstasjon? Ev hvor kan vi i forskriften finne at at dette er lovlig/ulovlig å gjøre med spenning på?
Løst
Godkjent FSE-opplæring for deg som jobber med elektriske anlegg. Hold deg oppdatert slik at du og dine kolleger får en trygg arbeidsdag. Les mer.
Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem?
Logg inn
Du har for øyeblikket ikke mulighet til å poste innlegg.
Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn
Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.