Stein-Christian Fagerheim

Spurt 11:49 - 21.4.2008 av Fagpr|Siste svar 19:16 - 21.4.2008 av Forumleder

Fagpr

Jeg holder på med en benkprøve i teknisk rom til et basseng annlegg. Hvordan er forskriftene for PE- og instrumentgjording i forhold til bassengannlegg?

(Spørsmålet er flyttet fra fagforumet Automasjon. mvh Forumleder.)
Helpful answer marked by forum leaderLøst
FSE Lav- og høyspenning

Godkjent FSE-opplæring for deg som jobber med elektriske anlegg. Hold deg oppdatert slik at du og dine kolleger får en trygg arbeidsdag. Les mer.

Svar (1)

Forumleder

Postet 19:16 - 21.4.2008
Vet ikke om jeg skjønner spørsmålet ditt helt, men det står beskrevet en del i NEK400:2006 under punkt 702.415.2 Tilleggsbeskyttelse ved bruk av utjevningsforbindelser

Alle andre ledende deler i sonene 0, 1 og 2 skal forbindes med tilleggsutjevningsforbindelser og kobles til beskyttelsesledere for de utsatte deler på utstyr som er plassert i disse sonene.
MERKNAD 1 ? Denne forbindelse til beskyttelseslederen kan utføres i nærheten av området, f.eks. i et stykke tilbehør eller en fordelingstavle eller annet materiell.

Kom gjerne med oppfølgingsspørsmål.

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.