Har en case.
Det skal monteres nytt vern til låven da sikringsskapet skal oppgraderes. Tilførselskabelen er en pfsp nedgravd som går fra sikringsskapet i boligen til låven og sikringen som sitter der fra før er en 50A. Inntakskabelen fra TKS til sikringsskap i bolig er utført som klasse 1. Hva er en god løsning her i forhold til jordfeilkrav.
Vern med 100mA?? Vil jeg da kunne bruke 100mA som dimensjonerende jordfeilstrøm da jeg regner ut berøringsspenning eller går ikke det i og med at inntakskabelen fra TKS er utført som klasse 1??
Løst
Godkjent FSE-opplæring for deg som jobber med elektriske anlegg. Hold deg oppdatert slik at du og dine kolleger får en trygg arbeidsdag. Les mer.
Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem?
Logg inn
Du har for øyeblikket ikke mulighet til å poste innlegg.
Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn
Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.