Ein del testverktøy (ELIT,mfl.) kan utføre s.k. 'diode test' mot ladestasjon. 'Proximity detection' vha pilot signal for avkjenne korrekt tilkopla kjøretøy er beskreve i NEK EN 61851-22. Med lekasjestrøm-, kortsluttning-, overstrøm-, vern i ladestasjon er det eigentleg eit KRAV om at ladestasjon utfører s.k. "diode check"? (TÜV/UL godkjenning er oppnådd uten dette.)
Godkjent FSE-opplæring for deg som jobber med elektriske anlegg. Hold deg oppdatert slik at du og dine kolleger får en trygg arbeidsdag. Les mer.
Jeg kjenner ikke innholdet i NEK EN 61851-22, men antar at denne bl.a. beskriver krav til testprosedyrer for produsent, og at dette ikke vil gjelde for virksomhet som installerer ladestasjonen i et elektrisk anlegg.
Hva som kreves av installasjonsvirksomheten skal fremgå av montasjeveiledning fra produsent.
Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn
Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn
Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.