Tilgang tekniske rom med fordelinger

Spurt 21:01 - 8.2.2018 av Trikker|Siste svar 20:40 - 12.2.2018 av Hans Olav Arnesen

Trikker

Diverse større tekniske rom i industribygg med fordkjellige byggetrinn fra 80-tall frem til idag. Rommene inneholder alt ifra ulåste hovedtavler, pumper, kjølemaskiner, SD-Tavler, ventilasjon, el-kjel etc. Ifm med vedlikehold er det behov for selvstendig adgang for eksterne firmaer i flere fag (VVS etc).

Noen av disse tekniske rom er det ikke låsbare fordelinger for sakyndig betjening.

Hvordan håndtere adgang til slike rom? Idag settes det inn egen sylinder i døra inn til det tekniske rommet. Det kreves FSE bevis for å få personlig nøkkel (alle fag).

Alternativt, kunne vi merket de ulåsbare tavlene med kun sakyndig betjening, la teknisk rom stå ulåst og ha alt på det rene?

Helpful answer marked by forum leaderLøst
FSE Lav- og høyspenning

Godkjent FSE-opplæring for deg som jobber med elektriske anlegg. Hold deg oppdatert slik at du og dine kolleger får en trygg arbeidsdag. Les mer.

Svar (1)

Hans Olav Arnesen

Postet 20:40 - 12.2.2018

I henhold til § 9 i FSE skal rom hvor elektriske anlegg ikke er beskyttet mot berøring holdes forsvarlig låst.

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.