Tilstedeværelse faglig ansvar

Spurt 10:41 - 19.9.2021 av Magne|Siste svar 5:30 - 20.9.2021 av Hans Olav Arnesen

Magne

Dispensasjon for FA sin tilstedeværelse er beskrevet i FEK § 5. Jeg leser det slik at dette er tilfeller der FA plutselig blir borte(sier opp, sykdom osv.), også beskrevet i Elsikkerhet 89.

Ikke til bruk for når FA er borte av planlagte grunner som ferie. Dette er beskrevet på slutten av veiledningen til § 5. at man skal ha et ik- system med rutiner osv. for å ivareta oppgavene til FA når han ikke er tilstede.

Slik jeg da tolker det, er det ikke åpnet for å ha en fast stedfortreder for FA når han der borte. Da er det rutiner og beskrivelser som skal ivareta disse oppgavene.

Stemmer dette?

Helpful answer marked by forum leaderLøst
FSE Lav- og høyspenning

Godkjent FSE-opplæring for deg som jobber med elektriske anlegg. Hold deg oppdatert slik at du og dine kolleger får en trygg arbeidsdag. Les mer.

Svar (1)

Hans Olav Arnesen

Forumleder
Postet 5:30 - 20.9.2021
Instructor contact card

Jeg ser ingen motsetning i det å ha en fast stedfortreder, og å ha rutiner og beskrivelser som skal ivareta disse oppgavene.

Maksimalt planlagt fravær (som ferie) er 30 dager.

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.