Hei!
Har lett en del, og har både montørhåndboka og tavlehåndboka, samt NEK EN 60204-1:2018, men klarer ikke å finne noen tabeller for strømføringsevne for tverrsnitt under 1,5mm2.
Dette hadde da vært behjelpelig å ha, når det gjelder kabler for tilførsel som er under 1,5mm2 for å vite hva de faktisk tåler. Vi har enkelte kabeltromler som har 1mm2 kabler som blir brukt på 16A vern og finner ikke noe om strømføringsevnen til kabler på 1mm2.
For tverrsnitt i skap finner jeg heller ingen tabell for valg av tverrsnitt, hvor 0,75mm2 er mye brukt, og kanskje enda mindre for sensorikk.
Noen som vet for vi kan finne tabeller for strømføringsevne for tverrsnitt under 1,5mm2?
Godkjent FSE-opplæring for deg som jobber med elektriske anlegg. Hold deg oppdatert slik at du og dine kolleger får en trygg arbeidsdag. Les mer.
Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem?
Logg inn
Du har for øyeblikket ikke mulighet til å poste innlegg.
Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn
Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.