Utladetest av nødlys

Spurt 13:45 - 27.8.2016 av Elektriker|Siste svar 11:46 - 30.8.2016 av Hans Olav Arnesen

Elektriker

Hei.

Hva er den beste for batterier ved en utladetest, f.eks. test av nødlys?

Hvis man ser bort ifra at et batteri har en krav om å vare i X-antall minutter. Jeg tenker på at under en nødlystest, hvor kravet f.eks. er 30 min, så lyser noen nødlys lenger enn andre. Er det da lurt å fortsette testen til alle nødlysene er slukket før en legger inn kursen igjen eller legge inn kursen med en gang etter de 30 minuttene er passert?

Helpful answer marked by forum leaderLøst
FSE Lav- og høyspenning

Godkjent FSE-opplæring for deg som jobber med elektriske anlegg. Hold deg oppdatert slik at du og dine kolleger får en trygg arbeidsdag. Les mer.

Svar (1)

Hans Olav Arnesen

Postet 11:46 - 30.8.2016

Dette varierer noe med hvilken type batteri det er snakk om. Min anbefaling er å legge kursen inn igjen etter 30 minutter.

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.