Kable strekk i luft mellom master

Spurt 18:49 - 14.7.2012 av Bjarte|Siste svar 7:56 - 14.8.2012 av Forumleder

Bjarte

Hei,
er det noen som vet om der er spesielle krav til kable strekk mellom to master på båt? Har leita litt i Nek'en men finner ikke noe om akkurat dette.

Akkurat nå så har noen amerikanere strekt en ledning med et tau som dei vil ha permanet der... Det synest jeg lite om så jeg begynte og undersøke litt. Men som sagt finne det ikke.

Noen har som vet noe ?
Helpful answer marked by forum leaderLøst
Havtil/IEC 61892-serien (Offshore) rev. 2019

Kurs for elektrikere, automatikere, ingeniører og annet personell som arbeider med eller prosjekterer elektriske anlegg offshore. Les mer.

Svar (2)

Trikker

Postet 14:16 - 16.7.2012
http://www.lovdata.no/for/sf/jd/xd-20011204-1450.html#map020


9 Installasjon og prøving av ferdig installasjon
punkt 10

Om dette gjelder på alle fartøy uansett flagg er jeg usikker på.
Jeg kan også legge til at kabler som går på dekk SKAL ha skjerm pga mekanisk fare.

Forumleder

Postet 7:56 - 14.8.2012
Må nesten vite litt om flagg og klasse, men uansett vil jeg formode at TAU !!!! blir feil måte å installere på - selv for amerikanere.

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.