Hei
har en case hvor vår kunde har kjøpt inn diverse tavler (styringer og fordelinger) til et automasjonsanlegg ombord på et mindre fartøy. Elektromontasjen er gjort av en annen part i utlandet. Vi skal nå godkjenne dette anlegget og har fått samsvarserklæring på tavlene fra systemleverandør og fra installatør i utlandet.
når det gjelder samsvarserklæringen fra systemleverandøren, står det kun at utstyret er konform med diverse eu direktiv (emc, lavspenning, maskin osv). Er dette nok, eller burde det stå hvilke forskrifter/normer som er benyttet for å tilfredsstille direktivene?
Les mer.
Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem?
Logg inn
Du har for øyeblikket ikke mulighet til å poste innlegg.
Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn
Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.