Varmekabelkurs ombord på skip

Spurt 14:17 - 5.5.2022 av Kamilla Knutsen|Siste svar 11:30 - 12.5.2022 av Ole Petter Sørensen

Kamilla Knutsen

Heisann. Vet at man ikke vanligvis bruker jordfeilautomat ombord i skip. Men lurer på om det er noen krav rundt dette når det kommer til varmekabel? Har merket at vi har jordfeilautomat på de icing for eksempel ombord. Men hva sier kravene?

Helpful answer marked by forum leaderLøst
Havtil/IEC 61892-serien (Offshore) rev. 2019

Kurs for elektrikere, automatikere, ingeniører og annet personell som arbeider med eller prosjekterer elektriske anlegg offshore. Les mer.

Svar (2)

Pg

Postet 22:28 - 11.5.2022

Ja krav på varmekabel

Ole Petter Sørensen

Postet 11:30 - 12.5.2022

Hentet fra montasjeanvisningen fra nVent (Raychem)

Beskyttelse mot jordfeil nVent krever bruk av 30 mA jordfeilbryter for maksimal sikkerhet og beskyttelse. Når det oppstår en merkbar økning i sjenerende utkoblinger, skal man bruke en jordfeilanordning for maksimalt 300 mA lekkasjestrøm. Varmekabler som installeres i eksplosjonsfarlige områder godkjennes normalt bare når det brukes jordfeilbryter.

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.