Batterispenning enkel kapasitettstest

Spurt 14:50 - 18.4.2023 av andreas|Siste svar 18:58 - 31.7.2023 av Ole Petter Sørensen

andreas

vi har en forenklet startbattritest. vi tar 5 start etterhverandre og loggfører laveste spenning på batterier. på en 24Vbatteripakke med AGM batterier. Hvor langt ned mener dere den kan droppe ned til før dere anser bytte nødvendig ? 20V-18V-16V

Helpful answer marked by forum leaderLøst
Havtil/IEC 61892-serien (Offshore) rev. 2019

Kurs for elektrikere, automatikere, ingeniører og annet personell som arbeider med eller prosjekterer elektriske anlegg offshore. Les mer.

Svar (1)

Ole Petter Sørensen

Forumleder
Postet 18:58 - 31.7.2023
Instructor contact card

Batteriene bør opprettholde minimum 1,2V pr celle i 30 sek. Det er 6 celler i en 12V batteri, og 12 celler i en 24V batteri, så 12 celler x 1,2V =14,4V


(The number of amperes a lead-acid battery at zero degrees Fahrenheit (-17.8 degrees centi[1]grade) can deliver for 30 seconds and maintain at least 1.2 volts per cell.)


Men sjekk alltid databladet til produsenten, det er de som sitter med fasiten. Husk at startbatteriene er merket med C20 i databladet.

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.