Isolasjonsovervåking 24VDC system

Spurt 7:57 - 14.11.2012 av ArneV|Siste svar 11:50 - 27.12.2012 av Forumleder

ArneV

Hei,

Har et 24V DC powersupply som forsyner en krets i et EX-område (forsynes fra UPS kurs).

Vi ønsker å overvåke isolasjonsmotstanden i kretsen, f.eks. vha. en Bender-enhet, men er usikker på retningslinjer for hva som skal være grenseverdier for målingen.
Helpful answer marked by forum leaderLøst
Havtil/IEC 61892-serien (Offshore) rev. 2019

Kurs for elektrikere, automatikere, ingeniører og annet personell som arbeider med eller prosjekterer elektriske anlegg offshore. Les mer.

Svar (1)

Forumleder

Postet 11:50 - 27.12.2012
I henholød til IEC 61892-6 punkt 14.1 er det en tommelfingerregel at verdien skal være ca 1 M for anlegg i spenningsområdet 50-400 V. For anlegg med driftspenning under 50 V skal verdiene ikke understige 0,3 M.

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.