Megging av heatelement

Spurt 9:36 - 17.5.2024 av Jan egil Nyborg

Jan egil Nyborg

Fikk jordfeil på 690V tavla ombord på den båten jeg er på. Kobblet vekk dette heatelementet og jordfeilen forsvinner. Megget dette heatelementet med 1000VDC. Målingene viser da 466 Mohm mellom fase og jord. Det mener jeg er gode resultater. Har et nytt heatelement , men det viser 17.26 Mohm. Jeg forstår ikke hvorfor jeg får jordfeil på tavla. Tavla viser >10Mohm når alt er normalt.

Ved dette elementet tilkoblet så raser verdiene ned til 2,1Mohm.

Kan det skje noe med dette elementet når det får spenning ??

Havtil/IEC 61892-serien (Offshore) rev. 2019

Kurs for elektrikere, automatikere, ingeniører og annet personell som arbeider med eller prosjekterer elektriske anlegg offshore. Les mer.

Svar (0)

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.