Splitte kurs i to kabler

Spurt 7:45 - 22.12.2017 av Roger|Siste svar 9:38 - 17.1.2018 av Jan Ødegaard

Roger

Hei, sier normen/forskriftene noe om man kan splitte en kurs i to kabler? Har to identiske 3+J kabler fra tavle til forbruker. Ønsker å bruke den ene lederen i den ene kabelen som N-leder, da forbruker trenger 3 fase + N-leder.

Helpful answer marked by forum leaderLøst
Havtil/IEC 61892-serien (Offshore) rev. 2019

Kurs for elektrikere, automatikere, ingeniører og annet personell som arbeider med eller prosjekterer elektriske anlegg offshore. Les mer.

Svar (1)

Jan Ødegaard

Postet 9:38 - 17.1.2018

Jeg kan ikke vise til noe punkt i regelverket hvor dette er behandlet, men på generelt grunnlag mener jeg at dette ikke er en brukbar løsning.

Legg til svaret ditt

Trainor logo

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn

Registrer deg nå
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.