| Tema | Tråder | |
|
|
Installasjoner i eksplosjonsfarlige områder og IECEx | 1567 |
|
|
Elektroinstallatørprøven, FEK, FSE, FEL/NEK 400 og FEF/NEK 440 | 9651 |
|
|
Havindustritilsynet og IEC 61892 | 904 |
|
|
Sertifiseringsordningen til Norsk brannvernforening | 37 |
|
|
Prosess, styring og regulering | 835 |
|
|
Terminering av kabelskjermer og potensialutgjevning | 219 |
|
|
Inspeksjon og drift av batterisystemer | 14 |
|
|
Ask questions and get answers in English | 18 |
Hei
Har et lite spørsmåj jeg lurer litt på. Jeg måler ca. 90 V over en lampe som har enpoletbryter når ikke bryteren er aktivert. Hvorfor det? Lampen er ikke tent, mog tenner når bryteren blir aktivert. Det er ingen feil på anlegget, men lurer bare litt...:)
Til info er det IT-nett...
Løst
hva skal jeg gjøre når en jfb 30 mA slår ut på lyskursen hele tiden,
5-6 stk armaturer?
50m kurs ned til fjøs...
forslag til løsninger/utbedringer?
Løst
Er det lovlig å skjøte gamle stålrør med plastrør?
Løst
Er det lovlig å skjøte gamle stålrør med plastrør?
Løst
Er en berøringsfri polsøker, Feks. type Fluke se link:
http://gycom.intellectasystems.se/coreweb/Navigate/Document.aspx?x&Catalog=T001&DocId=279&Style=BasePacToHtml&MarkQuery=8091123&FORCE=9334
godkjent for spenningsprøving ihht FSE §§ 14 og 15, sikkerhetsbarriære 1???
Løst
Hei, jeg har et spørsmål angående frekvensomformer og isolasjonsovervåkning på tavla. Hvis en har en frekvensomformer så er jo prinsippet her enkelt forklart at spenningen først blir likerettet for så og bli sendt til en mellomkrets og så igjen omformet til en spenning med variabel frekvens. Det jeg lurer på er hvis en får jordfeil i motor som er koblet til frekvensomformeren, vil det da gi utslag på isolasjonsovervåkningen på tavla som frekvensomformeren får spenning fra? Eller blir dette skillt i og med spenningen går gjennom frekvensomformer, og man kun får indikasjon på jordfeil frem til frekvensomformer?
Løst
Hei!
Hva har du som elektrikker(grunnlønn, fagbrev) i timelønn?
Da tenker jeg IKKE på ut prisen, men hva elektrikkeren får betalt.
Dette er kansje ikke det beste spørsmålet i ett fagforum, men det er artig å belyse dette temaet her det er mange fagfolk.
Løst
Står det noe om at det er lov til kun en kurs i en gjennomføring/nippel (til tavle etc.) ?
Løst
Hei!
Er det krav om bruk av ullundertøy på seg (i forhold til lover/forskrifter) når man arbeider på elektriske anlegg?
Løst
Skal legge opp et lampepunkt i sone 3 i badstue. Skal bruke røranlegg. Har lest i NEK 400,703.512. Er litt usikker på kravet til kabelen for denne lampen når det gjelder tempratur siden det er skjult anlegg. Kabelen går direkte inn i lampen.
Løst
Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn
Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.