| Tema | Tråder | |
|
|
Installasjoner i eksplosjonsfarlige områder og IECEx | 1559 |
|
|
Elektroinstallatørprøven, FEK, FSE, FEL/NEK 400 og FEF/NEK 440 | 9567 |
|
|
Havindustritilsynet og IEC 61892 | 901 |
|
|
Sertifiseringsordningen til Norsk brannvernforening | 38 |
|
|
Prosess, styring og regulering | 831 |
|
|
Terminering av kabelskjermer og potensialutgjevning | 219 |
|
|
Inspeksjon og drift av batterisystemer | 14 |
|
|
Ask questions and get answers in English | 18 |
Stolperotbeslag: universalt-rotbeslag-brosjyre-bis.pdf (bberntsen.no), er i bruk i norsk elforsyning. Sikkert et fint produkt. Har erfaring med en entreprenør som mente de drev med "arbeid nær ved", når spenningsførende linje, ble påmontert slike beslag. Stolpen ble kuttet, mens den ble holdt av en anleggsmaskin, så plassert på et slikt beslag. Jeg i mitt enkle sinn, mente og mener fremdeles at dette var en AUS jobb. Andre meninger om dette?
Løst
Hvilken kompetanse må en som skal arbeide med fremdriftsbatteri på elbil ha? Her er det jo enorme mengder energi og kanskje 900V
Hvilke forskrifter og lover gjelder? (FEK, FSE osv?)
Løst
Hei, jeg har tidligere drevet en Installasjonsbedrift, når vi jorda armering, så sveiste vi et punkt pr 25 meter, for å sikre oss god kontakt over hele matta. Ofte lagt inn med H-press fra ringjord. Jeg vet at de 25 meter er tatt fra en plass. Men finner ikke ut hvor? Står det noe i NEK 400 om maksimal anstand mellom utjevningspunkter for armering. Mener samme avstand ble brukt på kabelstiger osv. om ikke annet var beskrevet fra leverandøren.
Løst
Hei, er det innenfor å koble jordledere i wago i tavle montert i 2020. Og i tilegg ha løse kabler i tavle koblet i wago.
Ekstra spørsmål: Når ble det slutt på bruk av UZ sikringer, altså overgangen til automatsikringer
Løst
Hei
Tilkoble en Zalto elbil lader med innebygget jorfeilbryter A og RDC DD 6mA. I sikringsskap monteres en 32A automat (uten jordfeil b.) med PFXP 10mm2 lagt i rør ut til ladeboksen. Henviser til kap 412 Beskyttelsemetode: dobbel isolasjon) og 521.11 i risikovurderingen om grunn til å utelate jordfeilbryter oppstrøms ladeboksen.
Men ble litt usikker på kap. 521.14 Beskyttelse ved jord og kortslutningssikker installasjon. Her henvises det kun til en-ledere og ikke flerledere kabler (eks. PFXP)?
Kan du hjelpe til med å se på dette?
Takk,
Løst
hva er beste måte å jorde et bygg på fjellgrunn?
Løst
Hei,
Ser i ABB sin håndbok for EMC utførelse at de anbefaler å bruke en symmetrisk jordet kabel fra frekvensomformer til motor. Hvilke fordeler gir dette rent støymessig?
Tenker da på f.eks. kabel 2YSLCYK-JB 3x2,5 + 3G0,5 som har tre symmetriske forlage 0,5mm2 PE-ledere i kabelen.
Løst
Hei, sitter litt fast med forberedelses oppgaven, noen som har tid til å hjelpe litt?
Oppgave 1)
Du skal dokumentere (overbelastning, kortslutning, elektrisk sjokk, samt spenningsfall) til 2 nye kurser, oppvaskmaskin (3200 watt) samt en induksjonsplate (6500 watt) Dagens sikringer er av typen UZ. Foranliggende trafo er opplyst til og være 500KVA. Eneboligen står på fuktig sand og er et IT-anlegg fra 1975.
Det skal benyttes PN (skjult) og 2,5 kvadrat til oppvaskmaskinen. Ved sluttkontrollen måler du lk min til oppvaskmaskinen til 180 Amper, mens til komfyrkursen måler du 308. Ik maxs er oppgitt til 4 KA. Hvis du mangler opplysninger lag egne forutsetninger.
Tusen takk for bryet.
Ny
Hei.
Vi har en sak der vi har en elektrisk vinsj som er plassert på dekket på en servicebåt.
Det skal føres en skjermet 4G95mm^2 Cu kabel mellom en VFD og vinsjens PM-motor.
VFD står i et skap i maskinrom under dekk, 10-15m unna vinsjen.
Problemet er at vi ikke får ført skjermen og jordingen helt fram, fordi den originale koblingsboksen på motoren har 3stk. separate innføringsnipler, én for hver faseleder. Jordingspunkt er utvendig på motoren.
Derfor har vi laget en løsning med en ekstra alu. koblingsboks som er boltet direkte i motorens løfte/jordingspunkt og derved er godt jordet.
Kabel avmantles og føres inn gjennom EMC-nippel hvor skjermen termineres. Jordleder termineres i eget jordingspunkt inne i boksen.
Faselederne separeres og føres videre individuelt gjennom galvaniserte og utvendig gummierte stålslanger med tilhørende EMC-nipler i begge ender, inn til koblingsbrettet på motoren og termineres der.
Avstand mellom de to boksene er ca. 0,5m.
Vinsjens plassering er et stykke unna sårbar elektronikk i maskinrom og styrhus, men vi vil selvsagt prøve å få til en best mulig løsning for å unngå problemer grunnet elektromagnetisk støy fra dette utstyret.
Installatør mener dette kanskje ikke er en god løsning, da det kan skapes magnetfelt av faseledere og stålslanger.
Her er link til et bilde som forklarer litt mer:
https://1drv.ms/u/s!AiSibMRDhF...
Lurer på om dette er en løsning som er god nok med tanke på EMC, eller bør vi gjøre det på en annen måte?
Mvh,
Thomas Bremset
MB Hydraulikk
Løst
HeiHar hytte uten innlagt strøm, men kjører batteridrift med primært solcellelading med supplerende lading fra dieselgenerator.
Bruker også dieselgenerator for og drifte enkelte effektkrevende komponenter som vame i gulv, elektrisk komfyr, vaske- og oppvaskmaskin.Ved bruk av dieselagregat tar forbrukerne i hytta strøm rett fra aggregat (bypass forbi batterier), og siden det ikke er ren sinus blir dette veldig synlig på belysningen som blafrer veldig.Hvordan kan jeg "glatte ut" denne sinuskurven til ren sinus slik at spesielt belysningen roer seg ned til et behagelig nivå?
Løst
Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn
Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.