| Tema | Tråder | |
|
|
Installasjoner i eksplosjonsfarlige områder og IECEx | 1561 |
|
|
Elektroinstallatørprøven, FEK, FSE, FEL/NEK 400 og FEF/NEK 440 | 9571 |
|
|
Havindustritilsynet og IEC 61892 | 901 |
|
|
Sertifiseringsordningen til Norsk brannvernforening | 38 |
|
|
Prosess, styring og regulering | 832 |
|
|
Terminering av kabelskjermer og potensialutgjevning | 219 |
|
|
Inspeksjon og drift av batterisystemer | 14 |
|
|
Ask questions and get answers in English | 18 |
Er det ok og plugge støpsel til varmepumpe i ujordet stikk i stue og jorde den ute direkte i chassis? Jording blir da fra jordingsnettet i resten av huset. (ikke egen jordelektrode for varmpumpe)
Løst
I en fordeling i en hytte er inntakssikringer av type skrusikringer. Det har i ettertid blitt byttet ut kursikringer til kombivern med "lokal avdekning". Kan berøre din skinner, ta bak på skrusikringene osv. Hva er kravet/og vanlig praksis ved bytting av gamle skrusikringer til kombivern, iforhold til avdekning internt i skapet?
Løst
hei igjen
jeg har noen oppgaver jeg ikke helt greier å finne ut av. kunne noen hjulpet meg? dette haster litt.
Innen hvilket karakteristikk område blir et bimetall produsert og hvorfor?
Hva ville du tatt med i en planlegging og hvilke forskrifter er aktuelle?
Hva må vi ta hensyn til ved bruk av måleinstrumenter?
Løst
Hei,
Kom over et anlegg hvor de har gjort en litt unormal parallellkobling av 3stk 3x50mm PFSP kabler.
Normalt kobler en sammen L1 i samtlige kabler, L2 osv.
Men her har de kjørt alle lederne i kabel 1 som L1, alle lederne i kabel 2 som L2.
Hva sier normene om en slik type parallellkobling?
jr
Løst
Hei!
Nytt spørsmål.
Jeg skal legge opp til en varmekurs som jeg tenkte å regulere med en vanlig termostat. Problemet er at belastninga er 20A 3-FAS og tenker derfor å bruke en kontaktor. Hvordan kan dette enklest løses, med da f.eks micromatic mtc3 termostat. Jeg kan ikke sikre termostaten med 20A kurs, og er derfor noe usikker på hvordan dette enklest kan løses. På forhånd takk for svar!
Løst
Hei igjen
Hva innebærer termisk og mekanisk dimensjonering?
Har en oppgave i Auto jeg må svare på :)
Løst
hei
hvordan dimensjonerer du motorvernbryter? gjerne litt enkelt forklart takk.
Løst
Hei!
Hva er en potensialfri utgang på en kontaktor?
på forhånd takk for svar! :)
Løst
Er det spesielle krav til bruk av materiale i en gummilist til døren på et skap som står med overtrykk (med nitrogengass) inne i et ex-område? Må det f.eks. være antistatisk e.l.?
Løst
Hei. Hvorfor kalles en motorvernbryter også effektbryter?
Hva innebærer også termisk og mekanisk dimensjonering?
Takk for svar
Løst
Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.
Allerede medlem? Logg inn
Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.