Velkommen til Trainor Forumet

Alt du lurer på om Ex Forskrifter og normer DSB Forskrifter og normer Hav og Sjøfart Varme arbeider Automasjon Elektrisk støy
kan du få svar på i forumet

10,000+
tråder
100%
spørsmål besvart
13,000+
registrerte brukere
1,200,000+
besøk i året
100%
spørsmål besvart
40+
years of experience
80,000+
course participants
1,200,000+
besøk i året

Elbranschens forum

I samarbete med
Tema Tråder
Ex icon Ex Installasjoner i eksplosjonsfarlige områder og IECEx 1559
Forskrifter fra DSB og tilhørende standarder icon Forskrifter fra DSB og tilhørende standarder Elektroinstallatørprøven, FEK, FSE, FEL/NEK 400 og FEF/NEK 440 9567
Forskrifter og normer Hav og Sjøfart icon Forskrifter og normer Hav og Sjøfart Havindustritilsynet og IEC 61892 901
Varme arbeider icon Varme arbeider Sertifiseringsordningen til Norsk brannvernforening 38
Automasjon icon Automasjon Prosess, styring og regulering 831
Elektrisk støy icon Elektrisk støy Terminering av kabelskjermer og potensialutgjevning 219
Batterier icon Batterier Inspeksjon og drift av batterisystemer 14
Questions in English icon Questions in English Ask questions and get answers in English 18
Forskrifter fra DSB og tilhørende standarder
Installasjon el bil lader garasje.

Hei, Skal montere en el. billader i garasje. Dette er et TN anlegg 400V. Til Garasjen går en PFSP kabel 3x6mm2+j. (Bare to faser er brukt i dag for lys og stikk. Tenkte å montere en sentral i garasjen forsynt med denne kabelen. Kan jeg bruke skjermen i kabelen som n leder ? Det installeres intern jording til garasjen. Det vil da kunne lades med 400V. Det er veldig vanskelig å få lagt ny kabel frem.

Spurt ${formatDate(1629277874)}
Løst Løst
Forskrifter fra DSB og tilhørende standarder
Plassering av DC bryter

Solcelleanlegg på taket av et offentlig bygg med fler etc. Inverter er plassert på loftet. Hvor skal DC bryter(e) plasseres?

Spurt ${formatDate(1629363632)}
Løst Løst
Forskrifter fra DSB og tilhørende standarder
samtidighetsfaktor med dynamisk laststyring

Jeg lurer på om man kan fravike fra beregning av samtidighetsfaktor når man skal legge opp en ny kurs til elbillader med dynamisk laststyring. Poenget med laststyring er jo at overbelastningsvern ikke skal slå ut. Slik jeg tolker det vil samtidighetsfaktoren til en sånn lader justere seg etter forbruket i boligen? Tenker spesielt på Easee equalizer. Takk på forhånd!

Spurt ${formatDate(1629127804)}
Løst Løst
Forskrifter fra DSB og tilhørende standarder
Driftsansvarlig

Hei,

Hva er kompetanse kravet til en driftsansvarlig i en større virksomhet. Der virksomheten er eier av byggene og drifter en stor og noe kompleks bygningsmasse med egne fagfolk. La oss si gitt eksempel et sykehus. Sykehuset drifter ikke høyspent (denne personen er ikke Driftsleder).

Sitat fra et Nelfo FSE kurs jeg nylig tokk.

Nelfo sitat:

"Kvalifikasjonskravet til driftsansvarlig er avhengig av anleggets kompleksitet og bruk, og kan variere mellom instruert person, bedriftselektriker, elektroinstallatør og sakkyndig driftsleder.

I virksomheter som har ansatt egne elektrofagfolk som oppfyller kravene i FEK, skal driftsansvarlig person utpekes blant disse."

Jeg klarer ikke og se hvilken kilde Nelfo har hentet dette fra, men meg bekjent er det kun tidligere presisert kvalifikasjonskrav til driftsleder i elsikkerhet 84. Men har ikke funnet annen informasjon, enn at det stilles krav til at en slik virksomhet skal ha en driftsansvarlig og en fagligansvarlig og dette kan være samme mann. Jeg har også lest flere tidligere svar i dette forum at det ikke stilles krav til kompetanse for driftsansvarlig. Jeg er enig i at Nelfo har et godt poeng i kurset og at dette kanskje er det ideelle, men ikke funnet at det er et direkte krav i FSE eller nevnt i normen NEK 50110-1.

Men stilles det konkrete krav til kompetanse for driftsansvarlig i en slik virksomhet eller stilles det ikke krav til kompetanse?

Kan driftsansvarlig i denne virksomhe ha vært en økonomi leder uten elektrokompetanse men opplæring i FSE?

Spurt ${formatDate(1629189660)}
Løst Løst
Forskrifter fra DSB og tilhørende standarder
lading av elbil på eksisterende kurs

Hei.

jeg Lurer på hvordan krav det er til å montere en El-bil lader på eksisterende kurs. Så lenge det er rcd filter så er det jo ikke krav til jfb type b.

Spurt ${formatDate(1629187991)}
Løst Løst
Forskrifter fra DSB og tilhørende standarder
Fagprøven

Hei.

Hva er det som vil være lurt å kunne til fagprøven om man er i lære hos et vanlig elektriker firma?

Spurt ${formatDate(1629048622)}
Løst Løst
Ex
Exd kabel nippel med NPT vs 5 gjenger

Hei, vi har en Exd kapsling med NPT gjenger for nipplene. Gjelder kravet med min. 5 gjenger også for NPT nipplene? Er NPT gjengene en del av flammespalten?

Spurt ${formatDate(1629096533)}
Løst Løst
Forskrifter fra DSB og tilhørende standarder
Feiltrukte kabler i en eldere bolig.

Hei.

Opnet opp et blindlokk og fant kun 2 brune ledninger og PE. Altså ingen nøytral, jeg fant ut at den ene var nøytal siden den var tilnærmet 0 i spenning. Man hvorfor velger man å trekke opp 2 brune istedet for en brun og en nlå lening?

Spurt ${formatDate(1629045901)}
Løst Løst
Forskrifter og normer Hav og Sjøfart
Jordingspunkt for arbeidsjording høyspent generator

Hei, jeg har et spørsmål. Vi har 6.6kV ABB høyspent generatorer ombord. På disse er det ikke laget til jordingspunkt/kulebolt for montering av flyttbart jordingsapparat på generatoren.

Vi har en diskusjon ombord som går på om det i tillegg er krav til arbeidsjording på arbeidsstedet. Fremgangsmåten i dag ved arbeid på generator er å legge ut generatorbryter i tavla, kabelen blir jordet i tavle enden ved hjelp av jordingskniv i tavlen. Startluft til drivmotor blir stengt samt spenningsprøving på generator. Var dette tilstrekkelig før på eldre anlegge bygget etter FEA-M 1990?

Spurt ${formatDate(1628890023)}
Løst Løst
Forskrifter fra DSB og tilhørende standarder
Redusere kabeltverrsnitt ved langt kabelstrekk

Jeg og noen medstudenter hadde satt pris på om noen kunne, helt enkelt, oppklare hva som blir praktisert ved følgende situasjon:

Et kabelstrekk, fra sikring til forbrukspunkt, blir så langt at «vanlig» kabeltverrsnitt ikke tilfredsstiller tillatt spenningsfall. Vi ser for oss at dette kan løses ved å bruke et høyere kabeltverrsnitt fra sikring til det første koblingspunktet. Her lurer vi dog på hvordan dette kan praktiseres i virkeligheten. Noen av de som tok fagbrev som elektrikere før studiet mener at det ikke er lov til å gå ned i kabeltverrsnitt med mindre det går til en fast last. Her hadde vi satt pris på en liten oppklaring.

Jeg gir et eksempel, ikke nødvendigvis et realistisk, men for å gi klarhet i hva vi lurer på. Et tankskip er 300 meter langt. Sikringsskap er lokalisert ved broen helt bakerst på båten. Det skal plasseres vanlige 230v - 16a stikkontakter helt fremme ved baugen. Skal man trekke en, for eksempel, 6 kvadrats kabel fra skap til første koblingspunkt, så er det naturlig å ønske å gå ned til et lavere tverrsnitt. For gjør man ikke det klarer du ikke å mate kabelen inn i kontaktene. Er det her lov å gå ned til eksempelvis 2.5 kvadrat?

For ordens skyld, vi er ikke under utdanning til å bli elektrikere, men automasjonsingeniører. Spørsmålet er ikke noe som pensum tar stilling til, men heller resultatet av hva vi selv lurer på.

Spurt ${formatDate(1628969685)}
Løst Løst
Logget inn som:
${ currentUser.firstName + ' ' + currentUser.lastName }
Min profil
Trainor logo
Opplæring for fagfolk. Av fagfolk.

Registrer deg og bidra til Norges største fagforum for sikkerhet.

Registrer deg

Allerede medlem? Logg inn

Forumledere

Hans Olav Arnesen

Hans Olav Arnesen

Seniorinstruktør

Les mer
Rune Øverland

Rune Øverland

Seniorinstruktør

Les mer
Bjørn Andre Ulseth-Rivelsrud

Bjørn Andre Ulseth-Rivelsrud

Team Leader Training

Les mer
Ole Petter Sørensen

Ole Petter Sørensen

Seniorinstruktør

Les mer
Sverre Isaksen

Sverre Isaksen

Senior Instructor

Les mer
Steinar Nilsen

Steinar Nilsen

Seniorinstruktør

Les mer
Møt undervisningsteamet

Relevante kurs

Trenger du sertifisering, opplæring eller kurs i elsikkerhet? Enten du velger e-læring, et webinar eller et instruktørledet kurs fra Trainor, er kurset laget av våre fremste eksperter. Alt til det beste for din læring og sikkerhet.

Vi fraskriver oss ethvert ansvar for innhold publisert i forumet som følge av force majeure, samt for eventuelle konsekvenser som måtte oppstå på grunn av feiltolkning eller bruk av utdatert informasjon i foruminnlegg.